Tesla Motors odhalil některé detaily o nové generaci elektromobilů

Tesla Motors odhalil některé detaily o nové generaci elektromobilů
Elon Musk, zakladatel a generální ředitel společnosti Tesla Motors, odhalil některé detaily o nové generaci elektromobilů Tesla, které se dostanou na trh v roce 2017.

tesla auto

Nové auto na elektrický pohon se bude nazývat Tesla Model 3 a bude se prodávat za cenu 30.000 amerických dolarů.

Musk původně chtěl, aby se nová řada vozů jmenovala Tesla Model E, ale Ford vyhrál spor, který mezi sebou vedli a proto nemá právo používat tento název.

tesla auto 10

Třetí generace těchto vozů předvede Tesla v roce 2016 a prodej bude zahájen v roce 2017. Nový model nebude vycházet z předchozích modelů model S a model X,ale bude vyvinut od nuly.

 

tesla auto 6

Díky zmenšení rozměrů o 30% bude Tesla Model 3 spotřebovávat méně energie a kapacita baterie umožní větší počet najetých kilometrů. Podle Elon Musk, zaručená vzdálenost na jedno nabití dosáhne 200 mil nebo 360 km. Pro „zaručenou vzdálenost “ je považován počet kilometrů, které vozidlo může ujet bez zvláštních energetických úspor.

Musk oznámil ,že pracuje na nové baterii pro Tesla Roadster, kvůli tomu,aby vzdálenost, kterou může nový elektromobil ujet na jedno nabití dosáhla 640 kilometrů nebo od Los Angeles do San Francisca.
tesla auto 9

 

 

 

foto: commons.wikimedia.org

 

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *