Takhle vypadá sklad Amazonu měsíc před Vánocemi

Amazon.com je internetový obchod patřící americké společnosti Amazon.com, Inc. ve státě Washington. Patří mezi nejstarší a největší obchody svého druhu. Jeff Bezos provozoval už v roce 1994, v začátcích Internetu, knihkupectví Cadabra.com, které téhož roku přejmenoval na Amazon podle řeky Amazonky. V roce 1998 koupil také Internet Movie Database (IMDb), Alexa.com. Příjmy společnosti se dnes pohybují okolo 7 miliard dolarů ročně a jako jedna z mála společností dokázala růst i v časech ekonomické krize. Firma vyrábí také vlastní čtečky elektronických knih Amazon Kindle a tablet Kindle Fire. Amazon dovoluje i prodej malovýrobců v její síti, ale bere si za to 15% provize.
V prosinci 2013 šéf společnosti, Jeff Bezos, prohlásil, že Amazon hodlá dopravovat objednané zboží pomocí dronů/optocopterů. Tuto službu nazval Prime Air a nadále ji testuje a rozvíjí.

 

Amazon

Amazon_1  Amazon_3

Amazon_4

Zaměstnanci  Amazonu se před Vánocemi pořádně zapotí, zboží doručují do celého světa a  pracují 24 hodin 7 dní v týdnu. V loňském roce, během takzvaného Cyber Monday, došlo k prodeji více než 4 milionů položek neuvěřitelnou rychlostí – přibližně 47 kusů za sekundu. To znamená, že z 8 britských skladů odcházelo plné nákladní auto v průměru jednou za 1 minutu a 33 sekund.

 

Amazon_6   Amazon_9

Amazon_2

Amazon_7

Amazon_8

Zdroj:  cs.wikipedia.org,   ac24.cz