Steven Gerrard ukončil reprezentační kariéru

Steven Gerrard : Dnes je smutný den pro mě

Kapitán anglického národního týmu Steven Gerrard oznámil, že ukončil svou kariéru v týmu Anglie. Zpráva byla vyhlášena na webových stránkách Liverpoolu a anglické fotbalové asociace.
Čtyřiatřicetiletý fotbalista se chce soustředit na výkony za Liverpool, s nímž ho v nadcházející sezoně čeká Liga mistrů.
Stevie G. konči po 14 letech v dresu své země, ve které odehrál 114 zápasů a vstřelil 21 gólů. Jeho debut byl v roce 2000 proti Ukrajině. Gerrard hrál v týmu Anglie na třech mistrovstvých světa – 2006, 2010 a letos v létě v Brazílii a třech evropských šampionátech, mezi nimi vynechal mistrovství světa v roce 2002 kvůli zranění.
Čtyřiatřicetiletý Gerrard má třetí nejvyšší počet zápasů za Anglii, po brankáři Peteru Shiltonovi – 125 a po Davidu Beckhamovi – 115.

„Užíval jsem si každou minutu, bránil jsem čest své země a dnes je pro mě smutný den, protože již nebudu nosit barvy týmu Anglie. To je jedno z nejtěžších rozhodnutí v mé kariéře,“ řekl Gerrard.

„V první řadě chci poděkovat své rodině a přátelům, že mě podporovali celých 14 let. Také chci vyjádřit své poděkování všem trenérům a odborníků, s nimiž jsem pracoval a všem mým spoluhráčům, se kterými jsem hrál za reprezentaci. Velké poděkování patří fanouškům, protože oni byli fantastičtí, až do poslední chvíli, a to zejména v Brazílii, podporovali tým až do konce, i přes neuspokojivé výsledky, „pokračoval Gerrard.

„Přemýšlel jsem o tom, co jsme se vrátili z Brazílie. Mluvil jsem s rodinou a přáteli, lidmi, kteří jsou mi blízcí na hřišti, aby se také vyjádřili k mému rozhodnutí.Rozhodl jsem se takto proto, abych mohl hrát na nejvyšší úrovni a odvádět maximum pro Liverpool. Myslím, že je to správné rozhodnutí“ dodal hráč Liverpoolu

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *