Šokující prognóza Deutsche Bank: Euro se zhroutí

Euro se zhroutí oproti dolaru do roku 2017

Euro se zhroutí oproti dolaru do 2017 diky hromadnému přesunu investic a kapitálu z Evropy, protože má velmi nízký ekonomický růst, říká analytik největší německé banky.
Směnný kurz eura vůči dolaru se zhroutí na 0,9500 dolarů do roku 2017.
Prognóza největší německé banky (který je také druhým největším světovým obchodníkem valut ) je nejvíce agresivní, i když většina ostatních předních analytiků a finančních institucí jsou nyní většinou negativní.
Podle Deutsche Bank spodní ROI (return on investment ) a obrovský obchodní přebytek v eurozóně povede k masivnímu odlivu kapitálu z Evropy, což může vést k dalším 20 až 25% oslabení eura. Jednotná evropská měna ztratila asi 10% hodnoty, které spadají dva a půl roku a vrcholu dosáhla v květnu kolem 1,3995 dolarů a na dvouleté minimum 1,2501 dolaru koncem minulého týdne.
Zjednodušeně řečeno, přebytek běžného účtu je vnímán jako pozitivní faktor pro měnu a mnozí komentátoři poukázali právě na obrovský obchodní přebytek Německa jako jeden z klíčových faktorů, které byly na podporu eura v první polovině tohoto roku.
Další 400 miliard dolarů ročně je přebytek běžného účtu eurozóny a je větší než přebytek Číny v roce 2000. Pokud bude tento trend pokračovat, bude to největší přebytek vytvořený v historii globálních finančních trhů. To je zásadní změna, říká analýza Deutsche Bank.
Analytik George Saravelos rovněž naznačuje, že oslabení eura prostřednictvím programu ECB na nákup majetku a zachování výnosu z dluhopisů v Evropě při velmi nízkých úrocích zvýší tlak přesunu kapitálu do zahraničí.
Trh je zaplaven s euro,tzn.,že Evropané jsou největšími investory na světě a budou tvořit mezinárodní trendy v kapitálovém toku po zbytek desetiletí, říká Saravelos.
Podle něj se Evropa stane největším vývozcem kapitálu do 21. století a v příštích letech to bude znamenat začátek mnoha velkých evropských nákupů zahraničních aktiv.
Konsensus mezi největšími hráči na měnových trzích ,je ten ,že bude euro i nadále klesat příští rok.
Britská banka Barclays předpověděla, že euro klesne na 1,10 dolarů v průběhu příštích 12 měsíců, po které bude nadále oslabovat. Analytici z americké banky Goldman Sachs se očekávaji paritu eura vůči dolaru v roce 2017.