Rocková kapela Aerosmith vydělala více peněz ze hry Guitar Hero než z prodaných alb.

Rocková kapela Aerosmith vydělala více peněz ze hry Guitar Hero než z prodaných alb.
V nedávné době se objevil článek v časopise „PC“,který upozorňuje na to, do jaké míry se snížily příjmy v hudebním průmyslu.Článek tvrdí, že i Aerosmith – jedna z nejpopulárnějších rockových kapel v historii vyděla více peněz ze hry Guitar Hero než z prodeje alb.

 

V roce 2008 skupina měla přes 150 milionů prodaných alb a konta jejích členů dosahovaly částek přes 100 milionů dolarů. Nicméně, většina z jejich peněz nebyla z prodeje alb,ale z prodeje hry Guitar Hero.

V roce 2007 Steven Tyler a spol. prodali licenci Activisionu na 29 svých písní pro hru Guitar Hero. V červnu 2008 se hry Guitar Hero: Aerosmith prodalo 600.000 kopií a zisk tvořil 25 milionů $ jen v prvním týdnu jeho uvedení na trh. Pro srovnání :Aerosmith vydala v roce 2004 album Aerosmith „Honkin ‚na Bobo“ prodalo se jen 160 tisíc a přinesl zisk pouze 2 miliony $ v prvním týdnu jeho vydání.

Příklad Aerosmith shrnuje stav hudebního průmyslu v současné době. Místo prodeje fyzických a digitálních alb, vydělávají hudebníci dnes většinou na pořádání koncertů, propagačních akcích, reklamách a videohrách.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *