Pánové, POZOR lék pro léčbu předčasné ejakulace je na světě

Pilulky, které blokují oxytocin v krvi můžou být novým nástrojem pro léčbu předčasné ejakulace.

Předčasná ejakulace je problém, který trápí zejména mladší muže na počátku sexuálního života, nicméně příčiny mohou být i jinde než v nedostatečných zkušenostech. Je zcela pochopitelné, že právě předčasná ejakulace se řadí nejen mezi potíže samotných pánů, ale jde rovněž o jejich partnerky. Tento problém má totiž zásadní vliv na sexuální život obou. Každopádně se nejedná o nic neřešitelného, neboť existují nejrůznější metody léčby a muži si mohou pomoci dokonce sami.
Pilulky, které blokují oxytocin v krvi můžou být novým nástrojem pro léčbu předčasné ejakulace.
Oxytocin je peptidický hormon savců, do krevního oběhu je uvolňován z neurohypofýzy. Uvolňuje se u žen po stimulaci prsu, dělohy a vagíny a v menší míře při doteku. Má vliv na porod i na kojení. Je možné, že u mužů zvyšuje kontrakce hladké svaloviny semenného provazce, které vystřikují sperma do močové trubice a má vliv na budování vztahu mezi matkou a potomky. Bývá také nazýván hormonem důvěry či lásky.
Klinické testy léku, který vyvinuli bričtí vědci začínají ještě tento měsíc.
Tablety budou mít vliv na hormon oxytocin, který zvyšuje sexuální vzrušení.
Lék je navržen tak, aby blokoval absorci oxytocinu v buňkách.
Pro některé muže může sex trvat několik minut nebo dokonce sekund, což snižuje sebevědomí a způsobuje problémy ve vztahu s partnerem.
Pro některé je to problém pouze v ložnici, ale také to může způsobit onemocnění jako je cukrovka, roztroušená skleróza, vysoký krevní tlak, onemocnění prostaty a podobně.
Testy na zvířatech ukazují účinnost léku. Má být testován na 90 mužích ve věku 18-60 roků.
Experiment se bude konat ve Spojených státech a Austrálii a dobrovolníci obdrží dávku tablet od 1 do 6 hodin před pohlavním stykem.