Nejdražší auta planety

Nejdražší auta planety
Krásná, rychlá a luxusní auta miluje snad každý super muž na světě. Ty nejdražší z nich si však může dovolit jen hrstka z nich. Pokud by jste si chtěli pořídit vysněného mazlíčka ze stáje Lamborghini, Ferrari nebo Bugatti, připravte si desítky milionů korun. Odměnou vám bude briliantní výkonné vozidlo, s kterým neuniknete hladovým pohledům okolí. Bonusem vám navíc bude mucholapka, na kterou se přilepí téměř každá zlatokopka. Průměrný Čech by však i na to nejlevnější z top desítky nejdražších aut současnosti vydělával skoro celý život. Nechme si proto zajít chuť, pohodlně se usaďme a vychutnejme si alespoň pohled na desítku nejdražších aut planety.

 

10.Hennessey Venom GT Spyder – 19 milionů korun

Hennessey Venom GT Spyde

Tento vůz se pyšní nejrychlejší akcelerací. Z nuly na sto se pohne za unikátní 2,5 sekundy, čímž trumfne i Buggati Veyron. Svého majitele potěší výkonem 1200 koní, čímž se nemůže pochlubit žádné z níže uvedených vozů. Modelu Hennessey Venom GT Spyder se doposud vyrobilo pouhých deset kusů.

 

9.Zenvo ST1 – 22 milionů korun

Zenvo ST1

Sportovní vůz s nádhernými tvary je schopen letět rychlostí 375 km/h a pod kapotou ukrývá motor V8. Tento model je unikátní především v tom, že bylo vyrobeno pouhých 22 kusů.

 

8.Maybach Landaulet – 25 milionů korun

Maybach Landaulet

Vůz Landaulet německé automobilky Maybach se vyznačuje především maximálním komfortem. Svou výbavou potěší i ty nejnáročnější zákazníky. Nejdražší sedan na světě zrychlí z nuly na sto za 5,3 sekundy.

 

7.Lamborghini Reventon a Koenig Agera R – 30 milionů korun

Lamborghini Reventon a Koenig Agera R

Na sedmé příčce se umístila dvojice aut se stejnou cenou.
Svalnatý krasavec Reventon je dalším želízkem v ohni automobilky Lamborghini. Našlápnuté Lambo se chlubí silným dvanáctiválcem a maximální rychlostí 339 km/h.
Model Koenig Agera R je sportovní vůz s dvojitým turbomotorem V8. Milionářům je k mání ve dvou verzích. Ta rychlejší nabízí maximální rychlost 418 km/h.

 

6.Aspon Martin One 77 a Pagani Zonda Cinque Roadster – 35 milionů korun

Aspon Martin One 77 a Pagani Zonda Cinque Roadster
I těmto vozům můžeme ve světě nejdražších aut přiřadit stejnou příčku.
Elegantních modelů značky Aston Martin se vyrobilo 77 kusů. Pod kapotou ukrývá 750 koní a pyšní se dvanáctiválcem o objemu 7,3 litru. Svému majiteli nabízí maximální rychlost 354 km/h.
Vůz Pagani Zonda Clinque Roadster je o něco unikátnější než One 77. Na světě totiž jezdí pouhých 5 kusů tohoto mazlíčka. Ty se pyšní motorem V12, 678 koňmi pod kapotou a maximální rychlostí 349 km/h.

 

5.Buggati Veyron – 50 milionů korun

Buggati Veyron

Klenot silnic se držel dlouhou dobu na samém vrcholu nejdražších vozů světa. Nejdražší a nejrychlejší vůz série “street legal“ stojí v současné době téměř 50 milionů korun. Z nuly na sto dokáže zrychlit za neuvěřitelných 2,5 sekundy a pod kapotou ukrývá magických 1001 koní! Při maximálním sešlápnutí plynu letí rychlostí 430 km/h.

 

4.Lykan Hypersport – 63 milionů korun

Lykan Hypersport

Dubajský veletrh představil v loňském roce další diamant mezi luxusními vozy. S Lykanem Hypersport si majitel zakoupí 740 koňských sil a projede se rychlostí 349 km/h. Luxusní sportovní vůz je unikátní především v tom, že bylo doposud vyrobeno pouhých 7 kusů. Tomu odpovídá i jeho cena.

 

3.Lamborghini Venevo – 70 milionů korun

Lamborghini Venevo

Divoký býk ze stáje Lamgorghini má nálepku třetího nejdražšího vozu současnosti. Nádherné sportovní kupé, které by bylo ještě před několika lety sci-fi, ukrývá pod kapotou monstrózních 750 koní a je vybaveno motorem V12 s obsahem 6,5 litru. Po silnici dokáže letět rychlostí 355 km/h.

 

2.Lamborghini Veneno Roadster – 85 milionů korun

Lamborghini Veneno Roadster

Zbrusu nový model značky Lamborghini byl představen v letošním roce. Model Veneno Roadster byl vyvinut na počest oslav padesátiletého výročí slavné automobilky. Ta jej popisuje jako závodní auto s pasem pro obyčejné silnice. Život automobilu vdechuje dvanáctiválec o objemu 6,5 litru. Z nuly na sto dokáže zrychlit za 2,9 sekundy a pyšní se maximální rychlostí 355 km/h. Možná si řeknete, že vzhledem k ceně to není moc velká rychlost, ale uvědomte si, že se jedná o otevřený vůz. V takové rychlosti by vám proud vzduchu utrhl hlavu. Otevřeným kokpitem se také lyší od svého staršího bratříčka, který v našem žebříčku zaujímá třetí pozici.

 

1.Maybach Exelero – 150 milionů korun

Maybach Exelero

A jsme ve finále! Jednoznačně nejdražší vůz planety je unikátní především v tom, že byl doposud vyroben pouze jediný kus. O navržení tohoto jedinečného vozu se postarali němečtí studenti a vyrobila jej německá automobilka vyznačující se nejvyšším luxusem svých vozů – Maybach. Unikátní exemplář Exelero se pyšní dvojitým turbo motorem V12 a svého majitele proveze rychlostí až 351 km/h. Pro obyčejného smrtelníka je úspěchem jen to, že jej spatří na vlastní oči.

Maybach Exelero2

autor:  Vlastimil Činčura

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *