Mercedes Vision G-Code Concept

Při otevření nového The Product Engineering Centre v Pekingu představil Mercedes-Benz nový model G-kód. Inovativní a univerzální Sports Utility Coupé (SUC) pro město a zároveň i do terénu, ukazuje, jak emocionálně přitažlivý budoucí kompaktní SUC může být, a to, co nabízí evoluční možnosti designu Mercedes-Benz . Pod vedením hlavního studia v Sindelfingen vytváří studio v Pekingu designové modely a koncepty mobility, které se zaměří na místní kulturu a trendy. Po celém světě je celkem pět takových center sloužících jako průzkumníci pro vývoj určitého trhu. Získané poznatky se pak začlení do technické koncepce a designu budoucích modelů.

Mercedes-Benz Vision G-Code Concept1

G-Code koncept vozu je ukázkovým příkladem této strategie. Kombinace jednoduchosti a inteligence vyjadřuje moderní luxus v kompaktní formě. Výsledkem je, že G-Code je také perfektní pro dnešní chápání designu v Číně. „G-Code je tak krásný a inteligentní a interpretuje typický Mercedes Coupé design“ říká Gorden Wagener, vedoucí designu Daimler AG.Boční linie kupé, dynamické prosklení a extrémně sportovní proporce okamžitě padne do oka. Kromě toho, kompaktní rozměry, kamerové systémy, stejně jako variabilní plug-in hybridní systém pohonu s dlouhým elektrickým pracovním rozsahem, zajišťuje aby byl SUC ideální pro komunikaci v asijských velkoměstech. Ve stejné době, elektronický pohon všech kol s inovativní technologií zajišťuje zejména sportovní a energeticky úsporné set-up i v terénu.

Mercedes-Benz Vision G-Code Concept2

G-Code: inspirován městským životním stylem asijských metropolí

Návrháři G-Code čerpali svou inspiraci z moderního životního stylu asijské společnosti. V budoucnu bude tato generace preferovat především jednoduché a sportovní crossovery, jak ukázaly předchozí studie prováděné Daimler. Ve stejné době G-Code zahájí automobilový trend, který se zaměřuje na nové technologie, klasické zpracování a design.

Mercedes-Benz Vision G-Code Concept3

Mercedes-Benz Vision G-Code Concept4

Mercedes-Benz Vision G-Code Concept6

Mercedes-Benz Vision G-Code Concept7

Mercedes-Benz Vision G-Code Concept8zdroj: netcarshow.com