Lamborghini představilo svůj první hybrid (PHEV) Lamborghini Asterion LPI910-4

Lamborghini Asterion LPI910-4

Lamborghini představilo svůj první hybrid (PHEV) Lamborghini Asterion LPI910-4. Svou světovou premiéru měl na Paris Mondial de l’Automobile 2014. Je zřejmé že Lamborghini  Asterion je koncepční hybridní vůz s pohonem navrženým tak, aby výrazně snižil emise CO2. Lamborghini zaručuje jedinečný pocit z jízdy s hladkou a reaktivní ovladatelností a špičkovým výkonem, včetně výjimečně čistého dosahu na elektřinu 50 km.

Koncipován a vyvinut je zcela u Lamborghini, Asterion LPI910-4 má design a špičkové technické dovednosti nalezené ve stávajícím sortimentu Lamborghini, dodány jsou inovativní hybridní technologie.Vytvořeno je Lamborghini, které se zřetelně liší – s novým, nečekaným a smyslným designem, v souladu s technickými parametry vozu – ale přesto je to stále nezaměnitelně Lamborghini.

Lamborghini se nadále zaměřuje na redukci hmotnosti jako prostředku k snižování emisí CO2, například prostřednictvím investic do uhlíkových vláken inženýrství, což také přispívá k ocenění za nejlepší flash sportovní ovládání a výkon auta.
Asterion LPI910-4 je opravdové Lamborghini: emocionální, s nádherným designem, výkonný a přitom koncipován spíše pro pohodlnější luxusní denní jízdu, než pro maximální výkon.
Spotřeba paliva je 4,12 l / 100 km v kombinovaném cyklu (NEDC). Hmotnost hybridní technologií je 250 kg. Cílem Asterion je výrazně snížit emise C02, při zachování emocionálních cestovních zážitků z jízdy v Lamborghini. Je dosaženo mimořádné emise CO2 98 g / km.

Lamborghini Asterion LPI 910-4 1

 

Lamborghini Asterion LPI 910-4