Forbes: Nejvlivnějším mužem světa je podruhé za sebou Putin

Druhý rok po sobě Vladimir Putin porazil Baracka Obamu a udržel si pozici nejvlivnějšího muže světa v prestižním ratigu časopisu Forbes.
Top pět zůstalo beze změny z minulého roku. Třetí místo obsadil Si Ťin-pching čínský prezident, Papež František je čtvrtý a německá kancléřka Angela Merkelová je pátá. Šesté až desáté místo obsadili Janet Yellenová předsedkyně Federálního rezervního systému (Board of Governors of the Federal Reserve System), Bill Gates spoluzakladatel a předseda představenstva společnosti Microsoft, Mario Draghi guvernér Evropské centrální banky, Sergey Brin a Larry Page zakladatelé společnosti Google.

Mezi 12. nováčky patří indický premiér Narendra Modi, zakladatel Alibaba a nejbohatší číňan Jack Ma, Abu Bakr al-Baghdadi, kalif z „islámského státu“.

26 lidí v žebříčku nejvlivnějších osobnosti pochází z USA, ale asijsko-pacifická oblast je také silně zastoupena a to 19. lidmi, včetně šesti v Číně. V seznamu najdeme 17 hlav států, kteří řídí země s celkovým HDP 48 bilionů dolarů a 39 generálních ředitelů a prezidentů, kteří ovládají více než 3,6 bilionu dolarů v ročních příjmech.

foto: ShadowNinja1080