Facebook dosáhl 100 milionů uživatelů v Africe

Sociální síť Facebook se může pochlubit ještě jedním úspěchem – počet měsíčních aktivních uživatelů v Africe dosáhl 100 milionů, 80 procent z nich má přístup k síti prostřednictvím svých mobilních zařízeních.
Tento úspěch je důležitý, protože poukazuje na další možnosti, jak mohou technologické společnosti expandovat na kontinentu.
Podle Facebooku, skutečnost, že většina uživatelů používá mobilní zařízení – smartphony a tablety a má proto jednoduchý přístup k sociálním sítím, potvrzuje trend, že používání počítačů a notebooků jako celek poklesla ve prospěch menších zařízení.
Úspěch Facebooku v Africe je z velké části výsledkem revidované verze stejnojmenné aplikace pro Android, které společnost oznámila v červnu. Tato verze je vhodná zejména pro nízkorozpočtové telefony a připojení k internetu. Právě před měsícem iniciativy Intenet.org, ve kterém sociální síť, která spolupracuje s předními výrobci smartphonů, vytvořila speciální aplikaci pro Zambii, která poskytuje bezplatný přístup k 13 digitálním službám, včetně Facebooku.
Vývoj sociální sítě v Africe má strategický význam pro ambiciozní plán Marka Zuckerberga, který chce na WhatsApp přilákat tři miliardy lidí . Nedávné studie ukazuje, že tato sociální síť dominuje ve 130 zemích po celém světě a je přední volbou i mezi lidmi v Africe.

zdroj: kaldata.com

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *