Bývalý prezident Ferrari bude novým šéfem Alitalia

Bývalý prezident Ferrari Luca Cordero di Montezemolo stane v čele letecké společnosti Alitalia,
Společnost Alitalia – Compagnia Aerea Italiana – zahájila činnost v lednu 2009 po fůzi Alitalia – Linee Aeree Italiane a Air One. V současnosti je Alitalia hlavní italskou leteckou společností, která přepraví více než 25 miliónů cestujících na více než 4 200 letech týdně v síti 79 destinací, z nichž se 22 nachází v Itálii a 57 ve zbytku světa.
Luca Cordero di Montezemolo ve funkci nejmocnějšího muže Ferrari končí.
67-letý Montezemolo je jedním z nejznámějších italských podnikatelů. Byl prezidentem Ferrari 23 let a do roku 2010 vedl automobilku FIAT, které patří nejen Ferrari, ale i Alfa Romeo. Jeho roli převezme boss FCA Sergio Marchionne ( Fiat Chrysler Automobile ).
Letos v létě byla podepsána dohoda, podle které bylo 49% akcií letecké společnosti převedeno národnímu dopravci ze Spojených arabských emirátů. – Etihad Airways, se sídlem v Abu Dhabi. Ten bude investovat do rozvoje společnosti Alitalia 1,758 miliardy EUR.
Ztráty italské společnosti byla v roce 2013 více než 500 milionů EUR a její celková zadluženost překročila částku 1 miliardy eur. 25% Alitalia patří k francouzsko-nizozemské skupině Air France – KLM, která na začátku tohoto roku odmítla zvýšit svůj podíl v Alitalia.

foto: Norbert Aepli, Switzerland