BRICS plánují stát se „politickou aliancí” za reformu mezinárodního finančního systému

BRICS za reformu mezinárodního finančního systému

Spolu s tím, jak se svět pomalu obrací proti hegemonii amerického dolaru, tak to vypadá, že BRICS tlačí na to, aby se vyplnila každičká mezírka. S tím, jak vytvořili BRICS Bank „jako alternativu k Západem kontrolovanému MMF nebo Světové bance,“ Xinhua hlásí, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov už věří, že mechanismus BRICS se už plně vyvinul a může se transformovat do politické aliance za „reformu mezinárodního finančního systému.“

BRICS

Mechanismus BRICS se už plně vyvinul a lze jej transformovat do politické aliance, řekl v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. „BRICS ve všech směrech roste a dospívá,“ uvedl tento diplomat ve státem vedeném TV kanále Rossiya 24. Lavrov řekl, že tento mechanismus „kvantitativně“ vyrostl do té míry, aby umožnil transformaci na politickou alianci, což stojí za pozornost zvláště v její práci v rámci Skupiny 20 (G-20) o globálních ekonomických a finančních záležitostech. BRICS, která seskupuje Brazílii, Rusko, Indii, Čínu a Jižní Afriku má v G-20 mnoho spojenců, uvedl ministr, jmenovitě zvláště Argentinu, Mexiko a Indonésii. „Ti spolu s BRICS mluví v G-20 společně o reformě mezinárodního finančního systému,“ řekl tento diplomat.

Pro ty, kdo už zapomněli, co ti BRICS jsou vlastně zač, kromě toho uštěpačného akronymu bývalého Goldmanova bankéře, tak je tu připomínka toho, co tyto země se 3 miliardami obyvatel obnáší.

THE BRICS

BRICS3

 

zdroj:  ac24.cz

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *