Bill Gates investuje 100.000 dolarů do vývoje Kondomů nové generace

Podle statistik kondomy používá 750 milionů mužů po celém světě, ročně se produkuje asi 15 miliard kondomů.
V loňském roce nadace Billa a Melindy Gatesových (GatesFoundation.org) oznámila ochotu financovat projekt pro novou generaci toaletní mísy bez vody 100.000 dolarů letos je na řadě kondom.
V tomto případě je to pouze počáteční investice – v případě, že projekt bude úspěšný, může dostat až milion dolarů..
Kondomy jsou uznány jako snadné, levné a široce dostupné prostředky, aby se zabránilo nechtěným těhotenstvím a pohlavně přenosným chorobám včetně AIDS.
Nicméně, na rozdíl od jiných metod antikoncepce nemají kondomy negativní vedlejší účinky.Proti jejich širšímu použití je však neochota mnoha mužů je použít, protože údajně snižují sexuální rozkoš.
Kondomy se objevují jako prostředek antikoncepce před více než 400 lety. Vyráběli se z přírodních materiálů – například zvířecích střev.
Během uplynulých 50-ti let, se jejich použití výrazně zvýšilo, spolu s rozvojem technologií pro jejich výrobu. Nicméně zavedení latexu jako hlavního materiálu příliš technologii výroby nezměnilo.
Proto je podle Billa Gatese čas pro novou generaci kondomů s použitím nových materiálů,které budou příjemnější k použití, a tím zvýší jejich používání.
Podle zakladatele „Microsoftu“ jsou některé technologické materiály, které „budou schopny udržet pevnost kondomu i při použití velmi tenkého materiálu.“
Díky ultratenkým materiálům, které pocítí dotek kůže , pomůže k lepší sexuální zkušenosti a sníží míru nechtěných těhotenství.